Američané slaví Den nezávislosti

Dnes je 4. červenec - den, kdy si Američané připomínají nezávislost. Právě v tento den roku 1776 přijali zástupci někdejších 13 amerických kolonií Deklaraci nezávislosti, dokument, ve kterém vysvětlili, proč se potřebují odtrhnout od Velké Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Svobody - symbol New Yorku i Spojených států | Foto: Milan Kopp

Americký kontinentální kongres sice hlasoval o Deklaraci nezávislosti už 2. července. Teprve o dva dny později ale skončily poslední úpravy dokumentu, jehož hlavním autorem byl Thomas Jefferson, a proto se Den nezávislosti slaví až dnes.

Pro novodobé Američany je to především den, který definitivně zahajuje prázdniny a dobu dovolených. Pokud navíc připadne jako letos na pátek, je to pro mnoho rodičů příležitost využít prodlouženého víkendu a vyrazit s dětmi za příbuznými nebo do přírody.

To se odrazilo už včera odpoledne na dopravní situaci u velkých aglomerací. Výpadovky a dálnice byly přeplněné rodinnými výletníky a cestování bylo složité mimo jiné i v okolí hlavního města Washingtonu.

Na dnešek se chystají ohňostroje a vojenské přehlídky, při kterých si Američané připomenou dvousté třicáté druhé narozeniny své země.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme