Američané ukončili pátrání po zakázaných zbraních v Iráku

Spojené státy ukončily hledání zakázaných zbraní v Iráku. Necelé dva roky poté, co prezident George Bush nařídil zaútočit na Irák a zbavit ho zbraní hromadného ničení, už i Američané ztratili naději, že nějaké najdou. Podle deníku Washington Post konec pátrání urychlilo násilí v Iráku a nedostatek informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Foto: EPA

Američtí experti, kteří ještě před Vánoci hledali v Iráku jaderné, biologické a chemické zbraně, už jsou doma, a to je posledním ze série důkazů, že předválečné důkazy shromážděné a předkládané nejvyššími představiteli Bushovy administrativy byly nepravdivé.

Prezident Bush, viceprezident Cheney a další členové americké vlády došli před invazí do Iráku v březnu 2003 k závěru, že Irák oživuje jaderný program, vlastní chemické, biologické zbraně a udržuje styky s Al-Káidou. Ty ale mají iráčtí povstalci živější za americké okupace, než za Saddáma Husajna.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme