Američané ukončili pátrání po zakázaných zbraních v Iráku

Spojené státy ukončily hledání zakázaných zbraní v Iráku. Necelé dva roky poté, co prezident George Bush nařídil zaútočit na Irák a zbavit ho zbraní hromadného ničení, už i Američané ztratili naději, že nějaké najdou. Podle deníku Washington Post konec pátrání urychlilo násilí v Iráku a nedostatek informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Foto: EPA

Američtí experti, kteří ještě před Vánoci hledali v Iráku jaderné, biologické a chemické zbraně, už jsou doma, a to je posledním ze série důkazů, že předválečné důkazy shromážděné a předkládané nejvyššími představiteli Bushovy administrativy byly nepravdivé.

Prezident Bush, viceprezident Cheney a další členové americké vlády došli před invazí do Iráku v březnu 2003 k závěru, že Irák oživuje jaderný program, vlastní chemické, biologické zbraně a udržuje styky s Al-Káidou. Ty ale mají iráčtí povstalci živější za americké okupace, než za Saddáma Husajna.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme