Američané v Jemenu zabili desítky islamistů. 'Narušili jsme snahu vycvičit nové bojovníky,' tvrdí Pentagon

Desítky radikálů z organizace Islámský stát zahynuly při náletech americké armády na dva výcvikové tábory Jemenu. S odvoláním na prohlášení Pentagonu o tom v noci z pondělí na úterý informovala agentura AP.

Washington / Saná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron General Atomics MQ-9 Reaper | Zdroj: Wikimedia Commons

Letecké údery podle amerického ministerstva obrany narušily snahy islamistů vycvičit v provincii Bajdá nové bojovníky, kteří by pomocí kalašnikovů, kulometů a granátometů prováděli útoky v zemi na jihu Arabského poloostrova.

Svědčil o 'neúprosné a nelidské' válce, a tak musel zmizet. Hišám al-Omejsí, umlčený hlas Jemenu

Číst článek

Oficiální prohlášení neuvádí, jakým způsobem byly nálety provedeny, podle zdroje agentury AP ale Američané použili bezpilotní letouny.

Americké útoky na radikály v Jemenu zesílily poté, co v Bílém domě na začátku roku usedl Donald Trump. Spojené státy se obávají posílení vlivu Islámského státu i teroristické sítě Al-Káida na Arabském poloostrově. Teroristé využívají chaosu, který v Jemenu vyvolává občanská válka.

Konflikt mezi jemenskou vládou prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího a menšinovými šíity trvá od roku 2014. Od jara 2015 pomáhá vládním jednotkám mezinárodní koalice v čele se Saúdskou Arábií, šíitské povstalce podporuje Írán.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme