Američané v Jemenu zabili desítky islamistů. 'Narušili jsme snahu vycvičit nové bojovníky,' tvrdí Pentagon

Desítky radikálů z organizace Islámský stát zahynuly při náletech americké armády na dva výcvikové tábory Jemenu. S odvoláním na prohlášení Pentagonu o tom v noci z pondělí na úterý informovala agentura AP.

Washington / Saná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron General Atomics MQ-9 Reaper | Zdroj: Wikimedia Commons

Letecké údery podle amerického ministerstva obrany narušily snahy islamistů vycvičit v provincii Bajdá nové bojovníky, kteří by pomocí kalašnikovů, kulometů a granátometů prováděli útoky v zemi na jihu Arabského poloostrova.

Svědčil o 'neúprosné a nelidské' válce, a tak musel zmizet. Hišám al-Omejsí, umlčený hlas Jemenu

Číst článek

Oficiální prohlášení neuvádí, jakým způsobem byly nálety provedeny, podle zdroje agentury AP ale Američané použili bezpilotní letouny.

Americké útoky na radikály v Jemenu zesílily poté, co v Bílém domě na začátku roku usedl Donald Trump. Spojené státy se obávají posílení vlivu Islámského státu i teroristické sítě Al-Káida na Arabském poloostrově. Teroristé využívají chaosu, který v Jemenu vyvolává občanská válka.

Konflikt mezi jemenskou vládou prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího a menšinovými šíity trvá od roku 2014. Od jara 2015 pomáhá vládním jednotkám mezinárodní koalice v čele se Saúdskou Arábií, šíitské povstalce podporuje Írán.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme