Američané v štědrosti dohánějí vládu

Američané budou brzy v soukromých darech na pomoc zemím postiženým tsunami v Indickém oceánu stejně štědří, jako jejich vláda. Zatímco ta zatím uvolnila 350 milionů dolarů, lidé už charitám a nevládním organizacím poslali 337 miliónů. Mezi dárci jsou celebrity i děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

humanitární pomoc pro Asii | Foto: EPA

"Táto, dej mi ještě více peněz na pomoc těm lidem," to je častá žádost amerických dětí, kterým už nestačí jejich vlastní rezervy původně určené na počítačové hry a sladká potěšení. Devítiletý chlapec z Kalifornie se vzdal narozeninového večírku a požádal místo toho maminku o 250 dolarů pro asijské dětí.

Nejvíce peněz vybral ve Spojených státech Červený kříž - 150 miliónů dolarů. Předpokládá ale, že nashromáždí ještě o 100 miliónů více.

Z celebrit se nejvíce mluví o multimilionářském prezidentu Bushovi, který zatím zůstal u původního šeku na pouhých 10 tisíc dolarů a tento osobní dar nazval nejdůležitějším příspěvkem, který osoba může dát v hotovosti.

Zdejší charity se ale začínají obávat, že lidé letos nebudou tak štědří v příspěvcích na pomoc samotným Američanům v nouzi.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme