Američané varováni před cestami do Izraele

Americké ministerstvo zahraničí varovalo své občany před cestami do Svaté země. Turisté ze Spojených států by měli přehodnotit své plány na cesty do Izraele, vzdát se cest na západní břeh Jordánu a vyhnout se pásmu Gazy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý  Washington

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

I přes pokles teroristických aktivit palestinských extrémistů podle amerického ministerstva zahraničí zůstává riziko možného násilí na okupovaných zemích velké. Odpor proti mírovým snahám je podle amerických diplomatů v Izraeli a na palestinských územích stále velký.

Pokračující izraelské volenské operace na západním břehu a v Gaze mohou násilí jen dále povzbudit. Američané se obávají, že demonstrace osadníků z Gazy, kteří se budou muset letos v létě stěhovat, mohou přerůst v nepokoje. Teroristé v Izraeli také mohou zaútočit na americké cíle.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme