Američané věří, že irácké volby se v lednu uskuteční

Více než polovina Američanů si myslí, že se v Iráku volby 30. ledna opravdu uskuteční. Vyplývá to z průzkumu Gallupova ústavu pro deník USA Today a televizi CNN. 51 procent dotázaných také uvedlo, že poslat americké vojáky do Iráku nebylo chybou. Zejména před nastávajícími svátky Díkůvzdání se obyvatelé Spojených států snaží dávat podporu bojujícím jednotkám v Iráku všemožně najevo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký voják | Zdroj: ČTK

Motoristé mají na autech nálepky ve tvaru žlutých stužek s nápisem Podporujeme naše jednotky. Jedna středoškolačka shromáždila milion dopisů - v obálkách, které směřují k vojákům do Iráku, jsou většinou jen dvě slova: Děkujeme vám.

Vojákům v Iráku se letos asi nepoštěstí, že by jim pečeného krocana ke Dni díkůvzdání přivezl sám prezident Bush, po návratu z boje na ně ale čekají tuny nedoručené pošty.

44 procent Američanů si myslí, že Spojené státy a jejich spojenci v Iráku přeci jen zvítězí, 49 procent ale pochybuje, že se tam podaří udržet demokratickou vládu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme