Američané volí své guvernéry a starosty

V řadě amerických států a měst se dnes volí guvernéři a starostové. Velké peníze, podpora známých politických osobností a ostré útoky na protikandidáty charakterizují předvolební kampaně od New Yorku až po Kalifornii. Jedním z nejsledovanějších je klání o místo na radnici v nejlidnatějším americkém městě New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta New Yorku Michael Bloomberg | Foto: AFP

Následník slavného newyorského starosty Rudyho Julianiho a současný šéf radnice na Manhattanu Michael Bloomberg má velkou šanci udržet si své místo. V předvolebních průzkumech vedl s náskokem 28 procent nad demokratickým vyzyvatelem Fernandem Ferrerem. Miliardář Bloomberg si udržel náskok v předvolební kampani také proto, že na ni vynaložil zhruba 70 miliónů dolarů, což je téměř desetinásobek nákladů jeho volebního rivala.

Rekordní předvolební výdaje hlásí také ze souboje o křesla guvernérů ve Virginii a New Jersey, kde se v televizních spotech tvrdě střetli dva miliardáři. V Kalifornii rozhodují o osmi iniciativách, které ovlivní osud guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme