Američané volí své guvernéry a starosty

V řadě amerických států a měst se dnes volí guvernéři a starostové. Velké peníze, podpora známých politických osobností a ostré útoky na protikandidáty charakterizují předvolební kampaně od New Yorku až po Kalifornii. Jedním z nejsledovanějších je klání o místo na radnici v nejlidnatějším americkém městě New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta New Yorku Michael Bloomberg | Foto: AFP

Následník slavného newyorského starosty Rudyho Julianiho a současný šéf radnice na Manhattanu Michael Bloomberg má velkou šanci udržet si své místo. V předvolebních průzkumech vedl s náskokem 28 procent nad demokratickým vyzyvatelem Fernandem Ferrerem. Miliardář Bloomberg si udržel náskok v předvolební kampani také proto, že na ni vynaložil zhruba 70 miliónů dolarů, což je téměř desetinásobek nákladů jeho volebního rivala.

Rekordní předvolební výdaje hlásí také ze souboje o křesla guvernérů ve Virginii a New Jersey, kde se v televizních spotech tvrdě střetli dva miliardáři. V Kalifornii rozhodují o osmi iniciativách, které ovlivní osud guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme