Američané zakročili proti japonské mafii, šéfům zmrazili účty

Dvěma nejvyšším šéfům japonské mafie amrické úřady zmrazily bankovní účty vedené ve Spojených Státech. Potvrdilo to ministerstvo financí USA. Japonská mafie jakuza operuje v ostrovní zemi už více než sto let. Její majetek se odhaduje na miliardy dolarů. Peníze mafiáni získávají z obchodu s drogami, lidmi nebo podvody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Balíčky bankovek - dolary | Foto: Comstock Images

Majetek největší japonské mafiánské skupiny nazývané Jamaguči-gumi a její dvěma šéfům zmrazili Američané ve čtvrtek. Všechny jejich bankovní účty pak zablokovali a zakázali na nich další transakce.

Účty některých členů japonské jakuzy podle amerického ministerstva přesahují až šest set tisíc dolarů, což je asi dvanáct milionů korun. Peníze většinou pochází z nelegálních obchodů a kriminality.

Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy v posledních měsících začala tvrdě bojovat proti mezinárodnímu organizovanému zločinu. Sankce uvalila například i na mafiánské gangy z Blízkého východu, Asie a Ruska.

Kateřina Procházková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme