Američanka popálená kávou ze Starbucksu vysoudila na společnosti skoro 2,5 milionu korun

Žena popálená kávou vysoudila na společnosti Starbucks 100 tisíc dolarů, v přepočtu asi 2,4 milionu korun. Před třemi lety se nápojem opařila, když z kelímku vystřelilo víčko. Podle serveru BBC právník ženy uspěl u soudu s argumentem, že ji obsluha nevarovala před možností spadnutí víčka při stisknutí kelímku.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starbucks | Zdroj: Reuters

Podle rozhodnutí poroty dostane od společnosti bolestné a proplacené zdravotní výdaje. Firma Starbucks uvedla, že zvažuje odvolání.

Joanne Mogaverová z Floridy zastavila u drive-inu Starbucks v roce 2014. Kávu si vzala od obsluhy a chtěla ji podat spolujezdci, když víčko z nápoje vystřelilo a ji opařila horká káva.

Podle serveru USA Today zástupce společnosti ve své výpovědi uvedl, že Starbucks dostane měsíčně až 80 stížností, které se týkají toho, že víčka padají nebo netěsní.

„Moje klientka nechtěla sympatie poroty, chtěla spravedlnost a soudce jí ji poskytnul ve svém verdiktu," řekl o rozhodnutí soudu právní zástupce Mogaverové.

 

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme