Přežila pád z útesu, našli ji po týdnu. Žízeň Američanka zaháněla díky hadici z chladiče auta

Sedm dní čekala žena ve Spojených státech na záchranu poté, co při dopravní nehodě sjela se svým vozem z útesu. Náhodou ji nakonec našla dvojice výletníků, která zavolala záchranáře, informovala v pondělí agentura AP. Aby nezemřela žízní, pomáhala si řidička dokonce hadicí z chladiče.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Walkerssk | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

„Většinou se zabijí při pádu nebo zahynou v oceánu - ona měla štěstí, že přežila obojí,“ řekl mluvčí šerifa kalifornského okresu Monterey k případu třiadvacetileté Angely Hernandezové.

Hernandezová vyrazila předminulý týden z Portlandu na severozápadě USA na návštěvu své sestry, která žije v Los Angeles. Ve snaze vyhnout se zvířeti, které jí podle jejích slov vběhlo do cesty při jízdě po pobřežní dálnici, strhla řidička prudce řízení a sjela s vozem z útesu.

Po týdnu čekání na záchranu ji minulý pátek objevila dvojice výletníků v oblasti Big Sur. Nejdříve zahlédli turisté její džíp a rozhodli se sesbírat z něj věci včetně poznávací značky, aby je předali úřadům. Zhruba po třiceti minutách na místě nehody ale narazili i na zraněnou řidičku.

Hernandezová byla týden od nehody sice zraněná, ale ve stabilizovaném stavu. Aby nezemřela na dehydrataci, používala podle agentury AP hadici z chladiče, pomocí které nasávala vodu z nedalekého potoka. Záchranáři ji následně převezli do nemocnice.

„Je to velmi traumatický zážitek a proces zotavování bude pomalý,“ napsala sestra Hernandezové Isabela na facebooku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme