Americká armáda chce v Texasu zvýšit počet pomáhajících gardistů z tří tisíc na 40 tisíc

Americká armáda chce v Texasu posílit nasazení národní gardy do záchranných operací. Nyní zde působí 3500 gardistů, jejich počet by mohl vzrůst až na 40 tisíc, oznámil v úterý podle agentury AP generál James Witham, který má na starosti domácí operace gardy.

Houston (Aktualizováno: 21:52 29. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní garda pomáhá v Texasu při záplavách. | Foto: Capt. Martha Nigrelle | Zdroj: Reuters

Witham odhaduje, že texaská národní garda v nadcházejících dnech navýší svou pomoc na 8000 až 10 tisíc gardistů, dalších 20 tisíc až 30 tisíc gardistů by pak do Texasu mohlo být povoláno z okolních států USA.

Generál rovněž prohlásil, že armáda poskytuje Texasu vše, oč guvernér Greg Abbott žádá. Dodal ale, že vojenské operace omezují povětrnostní podmínky a také záplavy, které znemožňují využít některé silnice.

Úřady také podle CNN oznámily, že pokud uprchlíci, kteří nejsou v zemi legálně zaregistrováni, budou po ničivé bouři hledat úkryt, nebudou zatčeni. 

Záplavy v Houstonu si vyžádaly život policisty, jeho tělo už bylo nalezeno. Podle policejního šéfa utonul ve služebním voze, který zaplavila voda.

Trump přicestoval do texaského Corpus Christi, doprovází ho manželka a řada ministrů. Do Texasu se vrátí zřejmě v sobotu, kdy se chystá i do Louisiany.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme