Americká armáda vyšetřuje okolnosti smrti Britky unesené v Afghánistánu

Britku unesenou v Afghánistánu mohli nechtěně usmrtit její zachránci. 36letá Linda Norgrovová pracovala pro americkou humanitární organizaci. Koncem září ji zajali příslušníci Talibanu a minulý týden přišla o život, když se ji snažili osvobodit příslušníci speciálních amerických jednotek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánistán

Afghánistán | Foto: Emanuel Macoun

Pro americké speciální jednotky je to věc cti: podle původních informací zabila Lindu Norgrovovou výbušnina jednoho z únosců.

Po podrobné prohlídce záběrů z kamer na helmách členů zvláštního komanda ale pojal jejich velitel podezření, že do míst, kde se nacházela Linda, jeden z jeho podřízených hodil granát.

Vrchní velitel v Afghánistánu generál David Petraeus proto nařídil podrobné vyšetření celé akce a informoval o tom britského premiéra Davida Camerona.

Příslušná komise už začala studovat video pořízené jak kamerami samotných příslušníků komanda, tak z vrtulníků a bezpilotních letadel.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme