Americká armáda vyšetřuje okolnosti smrti Britky unesené v Afghánistánu

Britku unesenou v Afghánistánu mohli nechtěně usmrtit její zachránci. 36letá Linda Norgrovová pracovala pro americkou humanitární organizaci. Koncem září ji zajali příslušníci Talibanu a minulý týden přišla o život, když se ji snažili osvobodit příslušníci speciálních amerických jednotek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánistán | Foto: Emanuel Macoun

Pro americké speciální jednotky je to věc cti: podle původních informací zabila Lindu Norgrovovou výbušnina jednoho z únosců.

Po podrobné prohlídce záběrů z kamer na helmách členů zvláštního komanda ale pojal jejich velitel podezření, že do míst, kde se nacházela Linda, jeden z jeho podřízených hodil granát.

Vrchní velitel v Afghánistánu generál David Petraeus proto nařídil podrobné vyšetření celé akce a informoval o tom britského premiéra Davida Camerona.

Příslušná komise už začala studovat video pořízené jak kamerami samotných příslušníků komanda, tak z vrtulníků a bezpilotních letadel.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme