Americká katolická církev krachuje

Před krachem stojí ve Spojených Státech další významná instituce. Tentokrát nejde o podnik, ale o katolickou církev v jednom z největších amerických měst. Bostonská arcidiecéze se podle CNN připravuje na oznámení bankrotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mše | Foto: Jitka Vocelková

Adventní čas je pro bostonské katolíky vším jiným než přípravou na svátky klidu, míru a porozumění. Arcidiecéze uvažuje o tom, že požádá o ochranu před věřiteli, což by jí umožnilo zmírnit tlak na tamní římskokatolickou církev, která stále čelí nedořešeným sexuálním skandálům a obviňování duchovních ze sexuálního zneužívání dětí.

Oznámení bankrotu by pomohlo zabránit přílivu nových žalob, ale právníci obětí reprezentující 450 lidí varují, že v takovém případě odejdou od jednání, která se pokoušejí spor mezi církví a oběťmi urovnat. Deník Boston Globe uvádí, že arcidiecéze se bankrotem hodlá vyhnout letitým soudním sporům, které podle odhadů mohou vyjít na 100 milionů dolarů.

Čeká se na vyjádření příslušného amerického kardinála, ale urovnání mezi katolíky je na prvním místě.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme