Americká komise šetří násilí na Blízkém Východě

Jednáním s izraelským premiérem Ehudem Barakem zahájila dnes činnost pětičlenná mezinárodní komise vedená americkým senátorem Georgem Mitchellem, jejímž cílem je vyšetřit rostoucí palestinsko-izraelské násilí v posledních dvou měsících. Oznámila to agentura AP. Mitchellova komise zůstane v blízkovýchodní oblasti tři dny. Údajně nemá v plánu vydat se do terénu, ale „bude se prý spíš spoléhat na vyhodnocování psaných zpráv obou stran“. Z jednání zatím nic bližšího nevyplynulo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při palestinsko-izraelských střetnutích, která začala 28. září, bylo zabito přes 310 lidí, většinou Palestinců. Ti stále tvrdí, že Izraelci používají proti Palestincům, z nichž je hodně mladých lidí, nepřiměřeného násilí. Dnes zemřel v nemocnici na zranění 15letý chlapec, kterého v pátek zranili izraelští vojáci. Izraelci zase tvrdí, že palestinské vedení vyvolává útoky proti jejich zemi v naději, že tak získá ústupky při mírových rozhovorech, jichž by jinak nedosáhlo.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme