Americká komise šetří násilí na Blízkém Východě

Jednáním s izraelským premiérem Ehudem Barakem zahájila dnes činnost pětičlenná mezinárodní komise vedená americkým senátorem Georgem Mitchellem, jejímž cílem je vyšetřit rostoucí palestinsko-izraelské násilí v posledních dvou měsících. Oznámila to agentura AP. Mitchellova komise zůstane v blízkovýchodní oblasti tři dny. Údajně nemá v plánu vydat se do terénu, ale „bude se prý spíš spoléhat na vyhodnocování psaných zpráv obou stran“. Z jednání zatím nic bližšího nevyplynulo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při palestinsko-izraelských střetnutích, která začala 28. září, bylo zabito přes 310 lidí, většinou Palestinců. Ti stále tvrdí, že Izraelci používají proti Palestincům, z nichž je hodně mladých lidí, nepřiměřeného násilí. Dnes zemřel v nemocnici na zranění 15letý chlapec, kterého v pátek zranili izraelští vojáci. Izraelci zase tvrdí, že palestinské vedení vyvolává útoky proti jejich zemi v naději, že tak získá ústupky při mírových rozhovorech, jichž by jinak nedosáhlo.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme