Americká letadla narušila vzdušný prostor KLDR

Severní Korea oznámila, že její vzdušný prostor včera narušily dvě americké vojenské stíhačky. Podle severokorejské agentury KCNA stíhačky vstoupily do severokorejského vzdušného prostoru u města Kaesong - asi 10 kilometrů severně od hranic s Jižní Koreou - a když armáda Severní Koreje přijala „rychlá obranná opatření“, stíhačky odletěly k ostrovu Kanghwa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K incidentu došlo po historickém setkání mezi americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou a severokorejským vůdcem Kim Čong-ilem tento týden. V prohlášení agentury KCNA byl tento incident „výsledkem úmyslných a promyšlených kroků válkychtivých sil USA, majících zhoršit denně se zlepšující situaci na Korejském poloostrově".

Americké velení v Jižní Koreji v komuniké oznámilo, že přelet nad demarkační linií v rámci cvičného letu se stal nedopatřením a nyní je předmětem vyšetřování. Prohlášení ujišťuje, že jakmile byla letadla zaznamenána v zakázané zóně, jejich piloti dostali okamžitě rozkaz k návratu. Severokorejská strana byla o všem ihned informována.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme