Americká média o spojencích proti Iráku

Zatímco americký prezident George Bush podle CNN hřmí v Evropě válečnými bubny a vysílá další varování Iráku, jiná americká média si všímají toho, že ne všichni Američtí spojenci v boji proti mezinárodnímu teroru jsou stejně důvěryhodní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Jak zaznamenal severoamerický zpravodaj Miroslav Konvalina zaoceánský tisk podtrhuje především pochybovačné poznámky ruského prezidenta Vladimíra Putina na Saudskou Arábii a Pákistán.

Deník Washington Post cituje Putina, který říká, neměli bychom zapomínat na ty, kteří terorismus financují a New York Times dodává, že ruský prezident nastolil otázku důvěryhodnosti dvou důležitých amerických spojenců v protiteroristické kampani, Pákistánu a Saudské Arábie. Vladimír Putin Georgi Bushovi připomněl, že 16 z 19 pachatelů 11. září jsou občany Saudské Arábie.

Rusko tak zasáhlo americká citlivá místa, komplikovaný vztah s mocností Arabského poloostrova a sňatek z rozumu učiněný s Pákistánem.

Hlavní americké deníky zároveň zveřejnily pochybnosti výboru Kongresu, který přešetřuje události 11. září. Zákonodárci šlápli CIA a FBI na kuří oko, když upozornili na to, že se obě agentury nevěnují dostatečně agresivně možnému finančnímu propojení teroristů právě se Saudskou Arábií a přehlížejí nechuť Rijádu s vyšetřovateli spolupracovat.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme