Americká média o summitu Bush - Putin

Americká média si všímají toho, že vztahy George Bushe a Vladimíra Putina jsou chladnější než dříve. Oba politici jsou pod velkým tlakem na domácích politických scénách, aby se postavili svému protějšku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush

G. Bush | Foto: Samuel Kubáni

Komentátoři ale upozorňují na to, že prezident Bush dal raději Putinovi lekci z demokracie v soukromí, ale na veřejnosti nezpochybnil partnerství s ruských prezidentem, které může mít v dobách krize cenu zlata.

Americká média si všímají toho, že prezident Bush na veřejnosti připustil Putinovo vysvětlení, že demokracie v Rusku ohrožena není, ale má svá omezení. Pro Spojené státy je důležitá shoda o nutnosti bezjaderného Íránu a Severní Koreje a vstřícnosti Ruska v otázce zabezpečení jaderných materiálů a zbraní.

Organizace Freedom House je spokojena s tím, že Bush mluvil s Putinem o demokracii v Rusku, ale žádá soustavný a důrazný tlak na změnu kurzu Moskvy. Akademici ale dodávají, že Bush si nemohl dovolit oslabit Putina.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme