Americká média o summitu Bush - Putin

Americká média si všímají toho, že vztahy George Bushe a Vladimíra Putina jsou chladnější než dříve. Oba politici jsou pod velkým tlakem na domácích politických scénách, aby se postavili svému protějšku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: Samuel Kubáni

Komentátoři ale upozorňují na to, že prezident Bush dal raději Putinovi lekci z demokracie v soukromí, ale na veřejnosti nezpochybnil partnerství s ruských prezidentem, které může mít v dobách krize cenu zlata.

Americká média si všímají toho, že prezident Bush na veřejnosti připustil Putinovo vysvětlení, že demokracie v Rusku ohrožena není, ale má svá omezení. Pro Spojené státy je důležitá shoda o nutnosti bezjaderného Íránu a Severní Koreje a vstřícnosti Ruska v otázce zabezpečení jaderných materiálů a zbraní.

Organizace Freedom House je spokojena s tím, že Bush mluvil s Putinem o demokracii v Rusku, ale žádá soustavný a důrazný tlak na změnu kurzu Moskvy. Akademici ale dodávají, že Bush si nemohl dovolit oslabit Putina.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme