Americká organizace chce prolomit izraelskou blokádu Gazy letadlem

Propalestinská organizace ve Spojených státech připravuje další pokus o prolomení izraelské blokády kolem pásma Gazy. Tentokrát však nemá jít o námořní akci, ale o vyslání letadla. Informuje o tom palestinská agentura Ma’an. Květnový pokus šesti lodí doplout do Gazy skončil krveprolitím, při kterém Izraelci v mezinárodních vodách zabili devět tureckých aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybářský přístav v Gaze | Foto: Břetislav Tureček

Kalifornské Hnutí za svobodnou Palestinu už prý zařizuje pronájem letadla, které nepotřebuje dokonalou přistávací dráhu, například takového, jaká se používají v tundře na Aljašce.

Palestinci už prý pro přistání vyhledávají v pásmu Gazy vhodné místo. Akce se chystá na příští jaro a poškozené mezinárodní letiště v Gaze aktivisté použít nechtějí.

Organizátoři uvádějí, že vyslat letadlo je daleko výhodnější než lodní výsadek, protože ho prý Izraelci nemohou cestou zastavit. Izraelská média k tomu dodávají, že pokud by se o to Izrael pokusil, útok na letadlo by nevyhnutelně skončil ztrátami na životech.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme