Americká policie rozšířila vyšetřování únosu Jaycee Lee Dugardové

Policie v Kalifornii rozšířila vyšetřování únosu a zneužívání Jaycee Lee Dugardové. 58letý Phillip Garrido ji podle obvinění unesl jako 11letou před 18 lety, s manželkou ji věznil na pozemku u svého domu nedaleko San Francisca a zplodil s ní dvě dcery. Vyšetřovatelé nyní prohledávají i sousední dům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carl Probyn s fotem nevlastní dcery Jaycee Lee Dugard | Zdroj: ČTK

Jak je možné, že si dlouhých 18 let nikdo nevšiml ničeho podezřelého? To je otázka, na kterou hledá policie v souvislosti s šokujícím případem odpověď. Její představitelé se veřejně omluvili, že na dlouholeté věznění Jaycee Lee Dugardové nepřišli dřív.

Kromě samotného domu Philipa Garrido teď policisté prohledávají i sousední nemovitost, o kterou se dlouhá léta staral. Philip Garrido, který byl v minulosti trestán za znásilnění a únos, a jeho manželka jsou ve vazbě bez možnosti kauce.

Čelí žalobě o 29 bodech a prohlašují, že jsou nevinní. Policie Garrida podezřívá v jiných dosud nevyjasněných případech znásilnění a vražd. V průmyslové zóně nedaleko jeho bydliště bylo totiž začátkem devadesátých let nalezeno několik těl zavražděných prostitutek.

Nyní 29letá Jaycee Lee Dugardová teď pobývá v motelu na neupřesněném místě u San Francisca. Je s ní její matka. Podle nevlastního otce Dugardové Carla Probyna vypadá velmi mladě a je fyzicky zdravá.

Odborníci ale varují, že se bude jen těžko vracet do normálního života. Policisté uvádějí, že trpí takzvaným stockholmským syndromem, který je v podobných případech častý, kdy se unesená osoba se stane duševně závislá na svém vězniteli.

V případě Jaycee Lee Dugardové je syndrom zesílený skutečností, že měla se svým únoscem dvě dcery. První, když jí bylo pouhých 14 let.

Přečtěte si také:

Ve Spojených státech se po 18 letech našla unesená dívka

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme