Americká policie zadržela další tři lidi v souvislosti s útoky v Bostonu

V souvislosti s nedávným teroristickým útokem v Bostonu zadrželi policisté 3 další osoby. Zatím jsou dál za pachatele považovaní dva čečenští bratři Tamerlan a Džochar Carnajevové. Při explozích na bostonském maratonu zahynuli v polovině dubna tři lidé a více než 260 bylo zraněných.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI po útocích v Bostonu

FBI po útocích v Bostonu | Zdroj: Reuters

Zadržení tří podezřelých v souvislosti s útokem na bostonský maraton oznámila policie na svém twitteru a na internetu. Mluvčí policie pak informaci bez bližších podrobností potvrdil na narychlo zorganizované tiskové konferenci.

Podle amerických médií jsou tři zadržení studenti. Dva z nich, Dias Kadyrbajev a Azamat Tažajakov, pocházejí z Kazachstánu a v Americe jsou na studentském vízu, třetí je občanem Spojených států. Nejmenované zdroje citované bostonskými médií uvádějí, že policie je zadržela kvůli jejich aktivitě až po teroristickém útoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z USA přišla zpráva o zatčení tří lidí v souvislosti s bostonským atentátem. Podrobnosti zjišťoval tamní spolupracovník ČRo Dušan Neuman

Americká stanice CNN a agentura Reuters napsaly s odvoláním na zdroje z vyšetřování, že přinejmenším dva ze zadržených čelí podezření z křivého svědectví při vyšetřování a bránění spravedlnosti.

Jedinými podezřelými z naplánování a provedení atentátu ale zůstávají čečenští bratři Carnajevové, z nichž starší Tamerlan zahynul při útěku před policií a mladšího Džochara vyšetřuje FBI ve vězeňské nemocnici.

Podle některých zdrojů jsou zadržení studenti ze stejné univerzity, na kterou chodil Džochar Carnajev. Nebyli obviněni ze spolupachatelství a z přípravy atentátu, ale z ukrývání Džochara po útoku. Možná se na jeho žádost také zbavili batohu, ve kterém mohl přinést bombu na místo činu.

Jitka Malá, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme