Americká policie zveřejnila záznam střelby v Charlotte. Zbraň v rukou zabitého nedokazuje

Americká policie po výzvách demonstrantů zveřejnila záběry střelby na Keitha Scotta. Třiačtyřicetiletého Afroameričana v úterý ve městě Charlotte zastřelil černošský policista a jeho smrt vyvolala protesty proti policejnímu násilí. Zveřejněné video nedokazuje tvrzení, že Scott držel v rukou zbraň. Vypovídací hodnotu nahrávky proto zpochybnil právník rodiny zastřeleného muže Justin Bamberg.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zveřejnila video zachycující zastřelení Keitha Scotta, které v Charlotte vyvolalo protesty | Foto: Reuters

„Ve videu opět chybí definitivní důkaz, jestli pan Scott něco držel v rukou nebo ne. Tato otázka tedy zůstává nezodpovězená. Co ale víme, je, že v době výstřelu se pan Scott nepřibližuje agresivně k policistům, ale právě naopak - pasivně ustupuje,“ řekl Justin Bamberg.

Na zbrani nalezené na místě střelby v Charlotte jsou otisky zastřeleného černocha, tvrdí CNN

Číst článek

Podle policie ale o tom, že Scott držel zbraň, není vzhledem k dalším důkazům pochyb. Muž měl taky u kotníku pouzdro na pistoli.

Na nabité zbrani zajištěné na místě incidentu se našly Scottovy otisky prstů a DNA. Televize CNN zveřejnila fotografii, která podle jejího zdroje ukazuje scénu krátce po střelbě. Na zemi blízko těla mrtvého muže je zbraň vidět.

Strážníci Scotta prý kontrolovali, protože viděli, jak si v autě balí marihuanu. Vystřelili na něj údajně ve chvíli, kdy zvedl zbraň a nereagoval na výzvy, aby ji odhodil.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme