Americká posádka chránící Izrael proti raketám bude působit v Evropě

Americká protiraketová obrana Izraele bude mít část posádky v Evropě. Upozorňuje dnes na to izraelský deník Ha'arec. Američané nedávno uzavřeli se židovským státem dohodu, že na izraelské území umístí radar, který ho má chránit proti raketám dlouhého doletu odpáleným například z Íránu. Na základně mají být Američané. Další část posádky ale bude působit v některé evropské zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci | Foto: Alexandr Pícha

Konkrétně má jít podle zdrojů Ha'arecu o tři vojáky v opancéřovaném vozidle. Ti budou vyhodnocovat údaje z radaru na izraelském území a pak pomocí špionážních satelitů dohledávat zdroj případného ohrožení. Ve které evropské zemi má tato posádka chránící Izrael být umístěna, se zatím veřejně neví.

Část izraelské scény pobouřilo, že Američané budou pracovat u radaru v Izraeli. Jde totiž o vůbec první trvalý pobyt Američanů v zemi. Kritici vlády poukazují, že když se Američané rozhodli umístit své rakety v Polsku, Varšava si za to vymohla řadu ústupků a protislužeb. To prý ale není případ Izraele.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme