Americká Sněmovna reprezentantů rozhodla o omezení bezvízového vstupu do USA

Američtí zákonodárci rozhodli o zpřísnění bezvízového režimu s téměř čtyřmi desítkami zemí, včetně států Evropské unie. Návrh zákona se do Kongresu dostal v reakci na nedávné útoky v Paříži. Pokud ho schválí i Senát, o vízum budou muset nově žádat všichni lidé, kteří po roce 2011 cestovali do Sýrie a Iráku nebo navštívili Írán a Súdán.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní doklady pěti Čechů byly nalezeny v opuštěném taxi na východě Libanonu (ilustrační foto)

Cestovní doklady pěti Čechů byly nalezeny v opuštěném taxi na východě Libanonu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona drtivou většinou. Pokud ho podpoří i senátoři, občané z 38 zemí včetně České republiky, kteří v posledních pěti letech navštívili potenciálně rizikové země, budou muset nově žádat o víza.

Státy, které jsou zapojené do bezvízového programu, by také nově měly sdílet informace o občanech, které podezřívají z terorismu.

Podle amerických úřadů odjelo z Evropy bojovat do Sýrie a Iráku po boku extremistů Islámského státu zhruba pět tisíc lidí, kteří můžou představovat pro Spojené státy kvůli ulehčenému systému bezpečnostní riziko.

Pokud zákon projde oběma komorami Kongresu, bude všem lidem přijíždějícím do Spojených států v bezvízovém režimu nově ukládat prokázat se elektronickým pasem s biometrickými údaji.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme