Americká vláda odblokovala mobil střelce ze San Bernardina i bez pomoci Applu

Americká vláda stahuje žalobu na společnost Apple. I bez její pomoci se totiž úřadům podařilo prolomit ochranu iPhonu jednoho ze střelců z kalifornského San Bernardina. U soudu chtělo ministerstvo spravedlnosti firmu donutit k sepsání programu na odblokování telefonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI prohledává dům spojený se středeční střelbou v kalifornském San Bernardinu | Zdroj: Reuters

Společnost Apple, jak před časem zopakoval její šéf Tim Cook, nechtěla úřadům s odblokováním telefonu pomoct kvůli obavám o soukromí dalších uživatelů iPhonů.

Firma tvrdila, že pokud by vláda u soudu uspěla, mohla by si udělat agenty ze všech soukromých společností.

Apple podpořily i další technologické korporace jako Google, Facebook nebo Microsoft.

Americké úřady dlouho tvrdily, že prolomit ochranu iPhonu dokáže jen Apple. Minulý týden nečekaně oznámily, že s možným řešením přišla další firma. Zatím není jasné, jestli bude nová metoda použitelná i u dalších iPhonů.

Ministerstvo požadovalo od Apple, aby Federálnímu úřadu pro vyšetřování poskytl program, které umožní odblokovat telefon iPhone 5C, který vlastnil Syed Farook. Ten spolu s manželkou v San Bernardinu postříleli 14 lidí a dalších 22 zranili. Následně v přestřelce s policií zahynuli.

FBI zkoumá možnou komunikaci Farooka a jeho manželky Tashfeen Malikové s teroristickou organizací Islámský stát. Inkriminovaný telefon by prý mohl obsahovat důkazy.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme