Americká vláda odmítá dál platit ubytování obětem Katriny

Americké úřady chtějí před Vánoci vystrnadit oběti ničivého hurikánu Katrina z hotelových pokojů. Federální agentura pro záchranné operace řekla 150 tisícům lidem bez střechy nad hlavou, že se musejí do 15 dnů vystěhovat. Nebude jim už nadále platit hotelové pokoje. Na evakuovaných obyvatelích Louisiany a Mississippi teď je, aby si našli rychle náhradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky řádění hurikánu | Foto: Miroslav Konvalina

Z lidí postižených nejničivějším hurikánem v americké historii se po třech měsících od katastrofy stanou zase uprchlíci, protože federální vláda nadále odmítá platit 5.700 hotelových pokojů ve všech amerických státech. Ubytovací program stál doposud 273 miliónů dolarů.

Evakuovaným zbývají dvě možnosti - rychle si najít nové bydlení, nebo začít platit hotelové účty. Některé rodiny budou mít nárok na více než 2 tisíce dolarů do začátků, na první tři měsíce.

Většina lidí, kteří museli před hurikánem opustit své domovy, přišla o všechno, nemají práci ani prostředky. Je to největší ubytovací krize za posledních více než 80 let.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme