Americká vláda potvrdila týrání vězňů na Guantánamu

Americká vláda zveřejnila nové informace o krutém zacházení s vězni zadržovanými na vojenské základně USA na Kubě. Potvrdila tak dřívější zprávy médií, že týrání údajných teroristů na Guantánamu znepokojilo už i agenty FBI. Ti žádají prošetření případů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guantánamo

Guantánamo | Foto: US NAVY

Agenti FBI se vrátili z Guantánama zděšeni, co že se to tam děje. Na vlastní oči viděli kruté zacházení z domnělými teroristy, kteří jsou na vojenské základně drženi už třetím rokem pro podezření z příslušnosti k Al-Káidě.

Záznamy agentů FBI byly použity při soudním líčení, které iniciovali ochránci lidských práv. Podle deníku Washington Post agenti popsali, jak vězni leželi na podlaze spoutáni v jedné pozici 24 hodin bez jídla, vody a možnosti jít na toaletu. Potvrzují zastrašování vyšetřovaných psy a pálení cigaretami. Jeden z vězňů byl také zabalen do izraelské vlajky a "bombardován" extrémně hlasitou hudbou.

Vyšetřovatelé tvrdí, že jednali v souladu se směrnicemi z Washingtonu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme