Americká vláda potvrdila týrání vězňů na Guantánamu

Americká vláda zveřejnila nové informace o krutém zacházení s vězni zadržovanými na vojenské základně USA na Kubě. Potvrdila tak dřívější zprávy médií, že týrání údajných teroristů na Guantánamu znepokojilo už i agenty FBI. Ti žádají prošetření případů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guantánamo | Foto: US NAVY

Agenti FBI se vrátili z Guantánama zděšeni, co že se to tam děje. Na vlastní oči viděli kruté zacházení z domnělými teroristy, kteří jsou na vojenské základně drženi už třetím rokem pro podezření z příslušnosti k Al-Káidě.

Záznamy agentů FBI byly použity při soudním líčení, které iniciovali ochránci lidských práv. Podle deníku Washington Post agenti popsali, jak vězni leželi na podlaze spoutáni v jedné pozici 24 hodin bez jídla, vody a možnosti jít na toaletu. Potvrzují zastrašování vyšetřovaných psy a pálení cigaretami. Jeden z vězňů byl také zabalen do izraelské vlajky a "bombardován" extrémně hlasitou hudbou.

Vyšetřovatelé tvrdí, že jednali v souladu se směrnicemi z Washingtonu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme