Americká vláda ztrácí trpělivost s firmou BP. Kvůli úniku ropy

Americká vláda kritizuje společnost British Petroleum. Ropa do Mexického zálivu uniká pořád dál a naftařský gigant podle americké vlády jen slibuje rázná opatření, ale na výsledky se pořád čeká.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potápějící se ropná plošina v Mexickém zálivu

Potápějící se ropná plošina v Mexickém zálivu | Foto: AFP

„Jsem naštvaný a frustrovaný,“ prohlásil americký ministr vnitra Ken Salazar po návštěvě v sídle firmy British Petrolium v texaském Houstonu. Reagoval tak oznámení firmy, že se další pokus o ucpání unikajícího vrtu odkládá o dva dny.

Těžařská společnost podle něj promeškává jeden termín za druhým a ropa do moře uniká pořád dál. Zatím zasáhla jen ostrovy u pobřeží státu Louisiana. Ale ohrožuje také mokřady a pláže ve státech Mississippi, Alabama a Florida.

Americké úřady připouštějí, že nemají prostředky, jak úniku ropy zabránit. Musejí se spoléhat právě na společnost British Petrolium. Ta podle nich také nese za ekologickou havárii plnou odpovědnost.

Vít Pohanka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme