Americké letadlo by prý mohlo Íránu pomoci s ukrýváním jaderného programu

Dopadení amerického špionážního letadla může Íránu pomoci ještě lépe skrývat jeho jaderný program. Podle amerických a izraelských médií se toho obávají západní experti. Íránci zadrželi bezpilotní letadlo Sentinel při přeletu nad Islámskou republikou. Stroj tam za zatím nejasných okolností přistál. Íránci tvrdí, že ho elektronicky na dálku ovládli. Dnes oznámili, že už ho Američanům nevrátí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iránští důstojníci před supertajným americkým letounem

Iránští důstojníci před supertajným americkým letounem | Zdroj: Reuters

Už dříve američtí experti anonymně vyjadřovali obavy, že Íránci podrobně nastudují všechny technologie, které v sobě špičkové letadlo skrývá. Teď se ale objevil další rozměr americké blamáže - Íránci díky zadrženému neporušenému stroji mohou zjistit, jak si ještě lépe utajit a ochránit své jaderné provozy.

Američané a Severoatlantická aliance se původně snažili vyvolat dojem, že Sentinel přeletěl do Íránu náhodou během rutinní mise nad Afghánistánem. Pak ale americká média začala informovat, že cílem výzvědného letu byl právě Írán a jeho nukleární zařízení.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme