Americké matky zapomínají děti v kufrech vozů

Ve Spojených státech se množí případy, kdy matky zavírají při cestách děti do zavazadlových prostorů svých osobních vozů. Případy se tak rozrostly a v jednotlivých případech mají takové důsledky, že se policie rozhodla jednat a první z nedbalých matek zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naplněný kufr auta

Naplněný kufr auta | Foto: Richard Sklenařík

Tento způsob přepravy dětí má už první letošní oběť, osmiletého chlapce.

Policie se nestačí divit, koho nachází při silničních kontrolách v kufrech vozů. V Marylandu tam našla hned 3 děti, jindy matka přinutila dívku k dětem, aby vyměnila pohodlí na sedadle za místo pro zavazadla.

Některé matky přiznávají, že děti nebo vychovatelky přinutily cestovat v kufru vozu, protože v autě nebylo dost míst k sezení, v jiných případech se rodič bránil tím, že děti chtěli sami strávit cestu na dovolenou v kufru auta.

Pozornost vzbudil případ matky z Virginie, kterou policie zatkla za to, že uložila děti mezi zavazadla. Chlapec, který v důsledku přehřátí v kufru auta zahynul je už 49 dětskou obětí od roku 1980. Průměrný věk dětí, které matky takto zabijí, jsou 4 roky.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme