Americké prezidentské kandidáty čeká poslední televizní debata

Duel v poušti, tak američtí novináři nazývají dnešní poslední ze série prezidentských debat, která bude na státní universitě v arizonském Tempe. Pro prezidenta Bushe hovoří to, že všichni jeho novodobí předchůdci, kteří vedli zemi v době války, se dočkali znovuzvolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry a George Bush | Foto: EPA

Kerry, který byl vítězem předešlých dvou debat, zase ví, že žádný kandidátský prezident, který vyhrál všechny tři debaty, neprohrál volby. Ze Státní arizonské university odkud se bude debata vysílat se přihlásil zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Pokud dnes neudělají George Bush nebo John Kerry zásadní chybu, bude souboj vyrovnaný až do voleb. Tábory v tuto chvíli přesvědčených voličů jsou neobvykle velké a pevně semknuté.

Podle některých analytiků, které v Arizoně oslovil Český rozhlas, je dnešní debata bojem o 5procentní jádro nerozhodnutých. Jiní experti mluví o 15 až 20 procentech nerozhodnutých nebo váhavých.

V těchto volbách názory a vlastní prezentace kandidátů převážily význam reklamní kampaně. Ta může ale znovu nabýt na významu ve třech týdnech, které do voleb zbývají. Debatu - tentokrát o domácích problémech - má sledovat až 40 milionů Američanů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme