Rusko chce podpořit Sanderse, píše The Washington Post. Demokrat jakékoli vměšování do voleb odsoudil

Uchazeč o demokratickou nominaci Bernie Sanders odmítl jakoukoli možnou snahu Ruska vměšovat se do voleb amerického prezidenta. Učinil tak v prohlášení, jímž reagoval na zprávu listu The Washington Post, že se Rusko snaží podpořit jeho volební kampaň, napsala agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uchazeč o demokratickou nominaci Bernie Sanders | Foto: Ronen Tivony/Sipa USA | Zdroj: Reuters

„Upřímně řečeno, je mi jedno, koho chce (ruský prezident Vladimir) Putin za prezidenta. Můj vzkaz Putinovi je jasný: Držte se stranou od amerických voleb a jako prezident zajistím, že to tak bude,“ napsal Bernie Sanders, aniž potvrdil pravdivost zprávy, s níž přišel The Washington Post.

Sanders vyhrál demokratické primárky v New Hampshiru. Yang a Bennet odstoupili

Číst článek

„Na rozdíl od Donalda Trumpa nepovažuji Vladimira Putina za dobrého přítele. Je to autokratický lump, který se pokouší zničit demokracii a rozdrtit opozici v Rusku,“ citovala agentura AP z daného Sandersova prohlášení.

„Řekněme si to jasně, Rusové chtějí podkopat americkou demokracii tím, že nás rozdělí, a já se na rozdíl od nynějšího prezidenta (Donalda Trumpa) stavím rozhodně proti jejich snahám, a proti jakékoli jiné zahraniční moci, která chce zasahovat do našich voleb,“ dodal podle AP Sanders.

List The Washington Post napsal, že američtí činitelé Sanderse informovali o zasahování Moskvy v jeho prospěch. Na údajné zasahování Moskvy demokratického kandidáta prý upozornily i americké zpravodajské služby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme