Biden si vybral personálního šéfa Bílého domu. Stane se jím Klain, má zkušenost v boji proti epidemii

Nově zvolený americký prezident Joe Biden se rozhodl svého dlouholetého spolupracovníka a poradce Rona Klaina jmenovat personálním šéfem Bílého domu. Informoval o tom ve čtvrtek Bidenův tým. Do klíčové pozice tak míří muž, který podobnou funkci zastával už během mandátu Baracka Obamy a který má zkušenosti s bojem proti epidemii, protože v roce 2014 koordinoval přípravy po propuknutí nákazy virem ebola v západní Africe, napsala agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden (vpravo) s Ronem Klainem na snímku z roku 2014 | Foto: Larry Downing | Zdroj: Reuters

Devětapadesátiletý Klain vedl v Bílém domě kancelář viceprezidenta v době, kdy tuto funkci Biden zastával během prvního mandátu Baracka Obamy.

V 90. letech pak pracoval ve stejné pozici i pro tehdejšího videprezidenta Ala Gorea.

Bidenův personální šéf Bílého domu (chief of staff) bude Ron Klain známí jako "ebolový car", autor strategie pro boj s ebolou z roku 2014.

05:12 – 12. 11. 2020

1

V Bidenově týmu se angažoval už od roku 1987, kdy se tehdejší senátor poprvé ucházel o demokratickou nominaci do prezidentských voleb.

Podle AP Bidenův výběr personálního šéfa ukazuje, že nový prezident se chce od první chvíle v úřadě intenzivně zaměřit na boj proti pandemii covidu-19. Klain v poslední době ostře kritizoval přístup současného prezidenta Donalda Trumpa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme