Vlivný republikán Snyder podpořil demokrata Bidena ve volbách. O Trumpovi napsal, že vede v hrubosti

Demokratického kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena podpořil další významný republikán, někdejší guvernér státu Michigan Rick Snyder. Informovala o tom v pátek agentura AP. Rozhodnutí podpořit Bidena oznámil v komentáři v deníku USA Today, ve kterém byl nezvykle kritický vůči republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden přijímá nominaci

Demokratického kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena (na snímku) podpořil další významný republikán, někdejší guvernér státu Michigan Rick Snyder | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Snyder o Trumpovi například napsal, že postrádá morální kompas, ignoruje pravdu a nepřikládá váhu otázkám veřejného zájmu od zdravotnictví přes hospodářství až po mezinárodní vztahy.

Místo demokratů volili Trumpa. ‚Je skvělý byznysmen a to asi potřebujeme,‘ míní letos Charlie

Číst článek

„Donald Trump ve skutečnosti vede v hrubosti. Rozdělení našeho národa ještě za našeho života nebylo větší,“ řekl Rick Snyder AP s tím, že Biden je podle něj „slušný člověk“. „Můžete říct, že je to charakterní člověk, který se stará. Potřebujeme tuto zemi uzdravit,“ dodal.

Bidena čerstvě podpořili i další republikáni, kteří se sdružili v koalici nazvané Republikáni a nezávislí pro Bidena. V ní je nyní takřka stovka současných a dřívějších politiků, mezi nimi kupříkladu Trumpova kritička a bývalá republikánská guvernérka New Jersey Christine Todd Whitmanová.

Na výsledky voleb budou zřejmě Američané čekat déle než obvykle. Důvodem je koronavirus

Číst článek

Někteří z nich podpořili už v roce 2016 demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. Snyder mezi nimi tehdy nebyl, nepodpořil nikoho.

Jedna z věcí, za kterou koalice Trumpa kritizuje, je jeho reakce na šíření koronaviru. „Přes 180 000 Američanů zemřelo v pandemii, která mohla být v případě konzistentního vedení zkrocena. Namísto toho ji prezident, jenž ji ignoroval, odmítal vést a ohrozil životy Američanů, nechal ji vymknout se kontrole,“ uvedla Todd Witmanová.

Mluvčí Trumpovy volební kampaně v Michiganu Chris Gustafson reagoval na Snyderovo rozhodnutí prohlášením, že americký prezident „má i nadále nebývalou podporu republikánů“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme