‚K soudu půjdou velké případy.‘ Trump pohrozil dalšími stížnostmi na průběh prezidentských voleb

Americký prezident Donald Trump uvedl na twitteru, že brzy podá zásadní stížnosti, které údajně prokážou neústavnost letošních prezidentských voleb, v nichž zvítězil demokrat Joe Biden. Současný prezident neupřesnil, zda žalobu podá jeho volební tým.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

„Brzy půjdou k soudu velké případy, které ukážou neústavnost letošních voleb a nehorázné činy, jejichž cílem bylo změnit výsledek!“ napsal Trump.

Dříve si Trumpův tým stěžoval u soudu na údajné volební nesrovnalosti v řadě amerických států včetně Pensylsvánie, Michiganu a Arizony.

Vyhrál, protože volby byly zmanipulované, napsal Trump o Bidenovi. Poprvé tak uznal jeho vítězství

Číst článek

Právnická firma Porter Wright Morris & Arthur, která prezidentovu kampaň zastupuje v Pensylvánii, se ale nejméně z jedné z kauz stáhla, soud v Michiganu také zamítl jednu ze stížností týkající se průběhu voleb v Detroitu, další žalobu v Arizoně stáhla prezidentova kampaň sama.

Americký prezident Donald Trump v neděli podle agentury Reuters poprvé veřejně uznal, že demokrat Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách. Zopakoval však své dřívější nepodložené tvrzení, že hlasování bylo zfalšované. „(Biden) vyhrál, protože volby byly zmanipulované,“ napsal Trump na twitteru.

Americká média přisoudila Bidenovi ve volbách ze 3. listopadu 306 hlasů ve sboru volitelů, zatímco úřadující republikánský šéf Bílého domu Trump jich získal 232.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme