Poslední z klíčových států potvrdil výsledky voleb. Vítězem ve Wisconsinu se podle guvernéra stal Biden

Guvernér Wisconsinu v pondělí večer místního času oficiálně potvrdil demokratického kandidáta Joea Bidena vítězem prezidentských voleb v tomto americkém státě. Učinil tak poté, co výsledek voleb tentýž den posvětila i státní volební komise, informovala agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernér Wisconsinu v pondělí večer místního času oficiálně potvrdil demokratického kandidáta Joea Bidena vítězem prezidentských voleb v tomto americkém státě | Zdroj: Reuters

„Dnes jsem splnil svou povinnost a potvrdil jsem výsledky voleb z 3. listopadu, jak si to žádají státní i federální zákony,“ uvedl demokratický guvernér Tony Evers. Uvedl také, že Bidenovi přidělil volitele pro finální hlasování ve sboru volitelů, který se sejde 14. prosince.

Přepočet hlasů ve Wisconsinu potvrdil Bidenovo vítězství ve volbách, jeho náskok se dokonce zvýšil

Číst článek

Certifikaci volebních výsledků dokončil Wisconsin jako poslední z klíčových států, v nichž si Biden připsal relativně těsné vítězství a v nichž tábor prezidenta Donalda Trumpa přistoupil k soudním stížnostem.

Ve Wisconsinu došlo i na částečný přepočet hlasů, když Trumpův štáb zaplatil tři miliony dolarů za audit ve dvou okresech.

Po dokončení tohoto procesu rozdíl mezi prezidentem a Bidenem ještě o několik desítek narostl na výsledných přibližně 20 600 hlasů. Trump již dříve uvedl, že proti rozhodnutí podá další žalobu, na její podání má podle AP pět dní.

Wisconsin vysílá do sboru volitelů deset svých zástupců. Podle analýz respektovaných amerických médií získal Biden celkově hlasy 306 volitelů, zatímco Trump jen 232. Demokratický kandidát si tak zajistil ve volitelském sboru výrazně více hlasů, než 270 nutných pro zvolení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme