Ohrožuje koronavirus listopadové volby v USA? Hlavní epidemiolog se obává návratu nákazy na podzim

Hlavní americký epidemiolog Anthony Fauci doufá, že listopadové prezidentské volby ve Spojených státech nebudou současnou pandemií koronaviru zasaženy. „Zaručit to ale nedokážu,“ dodal Fauci v rozhovoru s americkou CNN. Anthony Fauci je předním expertem týmu Bílého domu pro boj s koronavirem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní americký epidemiolog Anthony Fauci | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Přední expert Bílého domu řekl, že nechce znít pesimisticky. „Nicméně je tu vždy možnost, že na podzim či na začátku zimy by se epidemie mohla vrátit,“ dodává.

Fauci se vyjádřil i k možnému opětovnému nastartování hospodářství země, o kterém v poslední době hovoří prezident Donald Trump. Jednotlivé části země podle epidemiologa „začnou fungovat postupně“, některé by mohly již v květnu.

‚Panují obavy z napadení voleb.‘ Američané vymýšlejí, jak zachránit prezidentské volby před koronavirem

Číst článek

Jak dodal, bude to záležet na několika faktorech, zejména na konkrétním regionu, stavu pandemie v té oblasti a rovněž na možné hrozbě, že by se nákaza mohla ve velkém vrátit.

Jak již dříve uvedla americká média, zatímco vládní činitelé mají pravomoc změnit termín vnitrostranických voleb, u prezidentských voleb takovou možnost nemají.

Je proto takřka jisté, že se volby uskuteční podle plánu 3. listopadu. Otázkou ale zůstává, zda státy potýkající se s koronavirem zvládnou umožnit hlasování všem voličům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme