Americké soudy stíhají šest lidí za podporu terorismu

Ve Spojených státech bylo obžalováno celkem šest lidí z podpory teroristů. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, pětičlenná skupina měla v Detroitu falšovat doklady určené pro přívržence teroristických skupin a další člověk plánoval vytvoření výcvikového střediska teroristů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

most Vincenta Thomase | Foto: Los Angeles Almanac
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Obvinění za podporu terorismu

Obvinění ze spiknutí vyřčené federálními soudy se týká zejména pětice radikálních muslimů z Detroitu, kteří tvořili tzv. spící operační teroristickou buňku. Ta měla vést svatou válku proti Americe tím, že její členové falšovali pasy a další identifikační doklady pro spojence teroristických organizací Al-Káida a Hamas. Dva muži zaměstnaní u cateringové firmy měli zároveň za úkol nakupovat zbraně a hledat cesty, jak proniknout přes bezpečnostní opatření na letišti v Detroitu. Obvinění také filmovali významné památky a zábavní střediska, kde se shromažďuje hodně lidí. Šestým obviněným je muž, který chtěl vytvořit v Oregonu výcvikové středisko Al-Káidy.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme