Americké státní instituce nesmí používat ruské programy Kaspersky. Neodůvodněné, brání se společnost

Ruský výrobce antivirových programů Laboratoř Kasperského zásadně nesouhlasí s postupem amerického ministerstva vnitra. To zakázalo ruské programy používat v počítačích státních institucí. Podle Washingtonu to může ohrozit kybernetickou bezpečnost Spojených států.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

170533626_1e9de69dda_170913-230348_rez.jpg

170533626_1e9de69dda_170913-230348_rez.jpg | Foto: David Orban (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

Laboratoř Kasperského ve svém prohlášení zdůraznila, že neudržuje politické kontakty s žádnou vládou na světě, ruskou nevyjímaje.

Americké ministerstvo vnitra se obává, že Kasperského programy mohou informace o svých klientech předávat ruské tajné službě a státem řízeným hackerům, kteří je používají ke svým útokům.

Spojené státy pozastaví vydávání víz Rusům

Číst článek

Laboratoř Kasperského vysvětlila, že její produkty nespadají pod nový ruský zákon, který zpravodajským službám umožňuje volný přístup ke všem informacím o uživatelích internetových služeb.

Americké Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost nařídilo všem federálním službám, aby do 30 dnů identifikovaly ve svých počítačích Kasperského software a do 90 dnů ho zcela přestaly používat.

Nařízení platí pouze pro civilní vládní složky, nikoliv pro Pentagon. Představitelé rozvědky ale již dříve uvedli, že Kasperského produkty nejsou v oblasti bezpečnosti národa používány.

Martin Dorazín, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme