Rizikové Česko, Maďarsko a Island. Američané by do zemí měli cestovat pouze v nejnutnějších případech

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučilo Američanům, aby necestovali do České republiky, do Maďarska a na Island kvůli prudkému nárůstu počtu případů koronavirové nákazy v těchto zemích.

Washington/Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, Terminál 1

Letiště Václava Havla, Terminál 1 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nově CDC řadí ČR, Maďarsko a Island do čtvrtého nejvyššího stupně rizika, informuje agentura Reuters. Do zemí v této tmavě červené kategorii doporučuje středisko necestovat. V případě, že jde o nezbytnou cestu, doporučuje CDC americkým občanům, aby byli před návštěvou těchto zemí plně naočkováni proti covidu-19.

Do čtvrtého stupně CDC zařadilo řadu států už dříve, jsou tam mimo jiné Slovensko, Rakousko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko, Slovinsko, Řecko, Irsko, Belgie, Lucembursko, Spojené království, Norsko, Rusko či Izrael.

Výstrahu naopak CDC nově snížilo na první, nízký stupeň rizika nákazy, doporučení pro Japonsko, Indii, Pákistán, Libérii, Gambii a Mosambik. I v tomto případě doporučuje cestujícím, aby se nechali naočkovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme