Americké údery nadále provázeny protesty

Pákistán je znepokojen množstvím civilních obětí při protiteroristických akcích Spojenců v Afgánistánu. Pákistánští činitelé toto stanovisko tlumočili při návštěvě amerického ministra zahraničí Colina Powella v Islámábádu. Šéf americké diplomacie chce s pákistánským prezidentem Parvízem Mušarafem projednat pokrok v operaci proti Afghánistánu, který poskytuje útočiště teroristovi Usámovi bin Ládinovi. Zvláštní zpravodajové Českého rozhlasu Pavla Jazairová a Alexandr Pícha hlásí, že střelbou do vzduchu rozháněli policisté v jihopákistánském městě Haidarábád demonstranty, kteří se účastnili protestů proti plánované návštěvě amerického ministra zahraničí Colina Powella. Policie zadržela během generální stávky několik osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Zdroj: ČTK

Ve městě Karáčí policisté rozháněli malé skupiny demonstrantů slzným plynem. Obyvatelé Pákistánu reagovali na výzvu ke generální stávce na protest proti Powellově návštěvě a americkým útokům na Afghánistán různě. Uzavřena byla jen část obchodů a škol. Úřady nasadily policisty a vojáky, aby zabránily opakování srážek, při nichž v neděli zahynul nejméně jeden člověk.

Demonstrace proti americkým útokům na Afghánistán v indickém svazovém státě Džammú a Kašmír rozehnala policie slzným plynem. Desítky islámských demonstrantů v několika částech kašmírského správního střediska Šrínagaru pálily pneumatiky a házely kameny na policisty.

Obchody a podniky v Kašmírské kotlině byly dnes uzavřeny na protest proti plánované návštěvě amerického ministra zahraničí Colina Powella v jižní Asii a proti opatřením, která Washington přijal proti dvěma uskupením kašmírských povstalců. Ke stávce vyzvaly militantní organizace Džaiš-e-Muhammad a Harkat al-mudžáhidín, jejichž majetek byl ve Spojených státech zablokován kvůli údajným stykům s Usámou bin Ládinem.

Milan Kopp, Alexandr Pícha, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme