Americké univerzity příliš omezují své studenty

Americká vláda varovala vedení univerzit, aby v nových školních řádech respektovaly právo studentů na svobodu projevu. Řada univerzit totiž ve snaze předejít projevům diskriminace a provokativních projevů omezila chování svých studentů na tolik, že to hraničí s jinými právy zaručenými ústavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

univerzita | Foto: Masarykova univerzita

Některé university si vytvářejí vlastní normy chování studentů, které přihlížejí k tomu, co je na dané univerzitě akceptovatelné a co už jde za hranice tamních zvyků. Nejde tady už jen o to předejít napadání, krádežím nebo vandalismu, ale nepatřičný může být také použitý jazyk a provokativní chování.

Na univerzitě v Massachusetts například nesmějí studenti vrhat na spolužačky dlouhé, vytřeštěné a mlsné pohledy. Na univerzitě v Severní Carolině se zase nesmí hlasitě pokřikovat. Ochránci lidských práv namítají, že snaha o zcivilnění studentů může vést až ke zřízení univerzitních přestupkových tribunálů, které utlumí přirozený studentský život.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme