Americké úřady odklonily francouzské letadlo na lince do Bostonu

Americké úřady včera odklonily pravidelnou leteckou linku Paříž - Boston do Bangoru ve státě Maine. Jeden ze 169 cestujících Airbusu A330 francouzské společnosti Air France byl totiž podezřelý z toho, že je na seznamu lidí, kteří nesmějí do USA. Do 15 minut do odletu letecké společnosti totiž musí poslat elektronický seznam cestujících americkému ministerstvu vnitřní bezpečnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A300

Airbus A300 | Foto: Airbus

Seznam pasažerů při letech do USA je porovnáván se soupisem osob podezřelých z terorismu, který byl sestaven po teroristických útocích z 11. září 2001. Další seznam pak obsahuje jména lidí, kteří nejsou známými teroristy, ale mohli by znamenat pro letadlo hrozbu.

Po přistání musel podezřelý vystoupit i s manželkou a dvěma dětmi. Muž byl poté podroben několikahodinovému výslechu pohraniční policie. Ta shledala, že pasažér i jeho příbuzní mohou do USA odcestovat. Po důkladném prohledání, které trvalo přibližně dvě hodiny, pokračovalo letadlo do Bostonu.

Letiště Bangor je častým místem mezipřistání pro transatlantické lety. Loni v září sem bylo například odkloněno letadlo na lince z Londýna do Washingtonu. Na jeho palubě byl někdejší zpěvák Cat Stevens, který se po přestupu na islám jmenuje Yusuf Islam. Je na seznamu osob podezřelých z vazeb na teroristy. On to ale ostře popírá.

Lubica Bergamová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme