Americké úřady posílily prevenci před antraxem

Testy s konečnou platností prokázaly, že příčinou smrti dvou zaměstnanců poštovního úřadu ve Washingtonu byl skutečně antrax. Jeden z nakažených mužů zemřel včera a jeho kolega v neděli. Oba pracovali v poštovním úřadě v Brentwoodu, který třídil zásilky pro většinu Washingtonu, včetně amerického Kongresu. Americké úřady rozhodly, že antibiotika proti sněti slezinné začnou dostávat všichni zaměstnanci pošt ve Washingtonu. Podle zpravodajky Českého rozhlasu Olgy Krupauerové tak budou preventivní opatření rozšířena na deset tisíc zaměstnanců téměř 40 pošt v hlavním městě USA.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

agenti FBI

agenti FBI | Zdroj: ČTK

Tento bezprecedentní krok vyvolala zpráva o úmrtí dvou poštovních úředníků na plicní formu antraxu. Další dvě osoby nakažené plicním antraxem jsou v nemocničním ošetření. Podezření na tuto diagnózu existuje u dalších devíti osob. Všichni postižení pracovali v hlavní třídírně zásilek ve Washingtonu, kudy prošel dopis kontaminovaný antraxem, který byl před týdnem zaslán do Kongresu Spojených států. Americký Kapitol dnes obnovil svou činnost. Několik kancelářských budov Kongresu ale zůstává nadále uzavřeno.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme