Americké úřady zpřísňují pravidla pro zdravotníky léčící pacienty nakažené virem ebola

Spojené státy zpřísňují pravidla pro zdravotníky, kteří léčí pacienty nakažené ebolou. Úřady zavedly opatření poté, co se nákaza potvrdila u dvou zdravotních sester z texaské nemocnice. Více než 43 lidí, kteří se zesnulým mužem přišli do kontaktu, jsou podle úřadů bez rizika onemocnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v americké Monrovii čtou titulky novin vypsané na prodejně s tiskovinami (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zdravotnické týmy v nemocnicích, které se starají o pacienty nakažené ebolou, budou nově muset projít speciálním školením. Zdravotní sestry musí také prokázat způsobilost k zacházení s ochrannými pomůckami. Na jejich správné používání budou nově dohlížet nadřízení.

Ochranné oděvy také na rozdíl od předchozích pravidel nesmí odhalovat pokožku ani vlasy, tak aby se zdravotníci nemohli nakazit.

Paniku ohledně možného šíření eboly ve Spojených státech mezitím zmírnilo propuštění více než 40 lidí z izolace. Vesměs šlo o osoby, které přišly do kontaktu s liberijským občanem, jenž viru podlehl.

Cestující na mezistátních letech mířících do Česka musí vyplňovat dotazník kvůli ebole

Číst článek

Francie připravuje svá zdravotnická zařízení na přijímání pacientů s ebolou

Číst článek

Ebola ve světě | Foto: Český rozhlas

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme