Americké velvyslanectví v Moskvě omezuje konzulární služby, Rusům přestane vydávat víza

Velvyslanectví Spojených států amerických od 12. května omezí konzulární služby a přestane Rusům vydávat víza. Toto omezení se netýká diplomatických a přistěhovaleckých víz, informovala ambasáda na svých webových stránkách. K tomuto kroku se velvyslanectví rozhodlo poté, co Rusové minulý týden zakázali Američanům najímat místní síly do svých služeb.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml, Moskva

Velvyslanectví Spojených států amerických od 12. května omezí konzulární služby a přestane Rusům vydávat víza (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Kromě oznámení změn ve vydávání víz zveřejnila americká ambasáda doporučení pro americké občany, kterým propadla víza a nacházející se v Rusku, aby zemi opustili do poloviny června.

Mezi Washingtonem a Moskvou panuje napětí už od poloviny dubna, kdy Spojené státy americké uvalily na Rusko sankce a vyhostily deset jeho diplomatů v odpovědi na údajné vměšování Ruska do listopadových voleb v USA a na kybernetické útoky namířené na americké vládní instituce. Na to Moskva reagovala vyhoštěním stejného počtu amerických diplomatů.

Vztahy se vyostřily také poté, co Washington vyjádřil podporu České republice v diplomatickém sporu s Moskvou kvůli novým zjištěním o výbuchu ve Vrběticích z roku 2014.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme