Prezidentské volby byly bezpečné, tvrdí američtí kybernetici. O falšování lístků nemají žádné důkazy

Několik členů orgánů dohlížejících na bezpečnost amerických voleb, včetně kybernetických expertů, ve společném prohlášení uvedlo, že nemají žádné důkazy o zničených či ztracených volebních lístcích z amerických prezidentských voleb. Informovala o tom ve středu agentura Reuters s odvoláním na prohlášení, které zveřejnila americká vládní agentura pro kybernetickou bezpečnost (CISA).

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sčítání korespondečních hlasů v Downey poblíž Los Angeles | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

„Nemáme žádný důkaz, že by volební systém zničil nebo ztratil volební hlasy, či je nějak změnil,“ uvádí se v prohlášení orgánů pro vládní a vektorový koordinační úřad (GCC a SCC). 

„Volby ze 3. listopadu byly nejbezpečnější v americké historii. Právě teď, po celé zemi, volební úředníci znovu kontrolují celý volební proces před dokončením výsledku,“ dodali odborníci na kybernetickou bezpečnost.

Neochota uznat volební porážku ohrožuje americkou bezpečnost, varují Trumpa v dopise experti

Číst článek

„Víme, že existuje mnoho nepodložených stížností i možností k dezinformacím o procesu našich voleb, můžeme vás ale ujistit, že máme maximální důvěru v bezpečnost a integritu našich voleb, a vy byste ji měli mít také,“ uvádí se dále v prohlášení zveřejněném na stránkách CISA.

Agentura Reuters připomněla, že CISA si v těchto volbách vysloužila kritiku Bílého domu za to, že spustila web na „kontrolu fám“. Na něm podle médií uváděla na pravou míru i dezinformace šířené spolupracovníky prezidenta Donalda Trumpa.

Trump odmítá uznat výsledky prezidentských voleb, v nichž podle amerických médií vyhrál jeho demokratický soupeř Joe Biden, a opakovaně napadá hodnověrnost hlasování. Jeho tým rovněž podal řadu žalob, z nichž některé již soudy zamítly a jiné čekají na projednání. Právní experti ale tvrdí, že stížnosti Trumpova týmu v podstatě nemají šanci na změnu volebního výsledku. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme