Americké výdaje na válku v Iráku mají vzrůst na 450 miliard dolarů

Ani nová americká strategie, kterou vyhlásí prezident George Bush až začátkem příštího roku, nebude znamenat snížení amerických výdajů na válku v Iráku. Nová zpráva Sněmovny reprezentantů dokonce ukazuje, že bude žádat dalších 100 miliard dolarů na operace v Iráku a Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové americké výdaje jenom na válku v Iráku by měly vzrůst až na skoro 450 miliard dolarů. Kongres už na operace v této zemi schválil asi 380 miliard, ale Pentagon žádá dalších asi 130 miliard dolarů. Prezident Bush tuto částku snížil o necelou čtvrtinu, ale i tak je podle demokratických kongresmanů neúměrná.

Varují totiž, že rozpuštěním dalších miliard dolarů v Iráku nebude mít americká armáda dost peněz na dlouhodobé projekty. Zástupci Demokratické strany už nicméně naznačili, že jimi ovládaný Kongres tyto výdaje schválí, a to i přesto, že by do roka měl začít postupný odsun amerických vojáků.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme