Americkému prezidentu Obamovi vychází knížka pro děti

‚O tobě zpívám‘, tak se jmenuje nová kniha amerického prezidenta Baracka Obamy určená dětem. Právě dnes se dostává na pulty s podtitulem ‚Dopis mým dcerám‘ a s obrázky oceňovaného newyorského ilustrátora Lorena Longa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: Tomáš Adamec

Útlá knížka začíná veršovaným dopisem. Americký prezident v něm dcerám Malii a Saše líčí, co pro něj znamenají a jak prosvětlují jeho dny. Na následujících stránkách přibližuje 13 osobností, které poznamenaly americkou historii. Jsou mezi nimi například Albert Einstein nebo zpěvačka Billie Holidayová.

Na 31 stranách se objeví i někteří Obamovi předchůdci konkrétně George Washington první prezident Spojených států a Abraham Lincoln, který zrušil otroctví. Dalším černým velikánem je Martin Luther King, který v 60. letech minulého století bojoval za rovnoprávnost černochů.

Určitou kontroverzi může zřejmě způsobit skutečnost, že mezi ně zahrnul i náčelníka indiánského kmene Siouxů Sedícího býka, který porazil generála Custera v neslavně proslulé bitvě u Little Big Hornu. Obama ho představuje jako léčitele.

Knížka vychází v nákladu půl milionu výtisků. Zisk z prodeje věnuje americký prezident fondu pro vzdělání dětí zabitých nebo zmrzačených vojáků.

Vít Pohanka, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme