Americkou Emmy dostal i česko-slovenský snímek

Česko-slovenský snímek Matěje Mináče a Patrika Pašše Nicholas Winton - síla lidskosti, který byl vyroben v koprodukci s Českou televizí, získal v New Yorku prestižní ocenění International Emmy Award v kategorii dokumentárních filmů. Film zachycuje příběh člověka, který v roce 1939 zachránil před nacisty více než 600 československých dětí. Režisér Matej Mináč se osudům někdejšího makléře Nicholase Wintona věnuje už od poloviny 90. let a dnes oceněný dokument není jeho první prací na toto téma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emmy

V roce 1999 měl premiéru Mináčův hraný film Všichni moji blízcí, který popisoval Wintonovu práci skrze osudy pražské židovské rodiny. Také tento film získal celou řadu zahraničních ocenění, mimo jiné dostal cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v americkém Palm Springs, obdobnou cenu si odvezl i z 11. ročníku židovského filmového festivalu ve Washingtonu.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme