Americkou Louisianu děsí nilská nemoc

Ve Spojených státech se šíří nebezpečný západonilský virus, kterým se nakazilo už několik desítek lidí. Virus přenosný ze zvířat na člověka může způsobit encefalitidu a meningitidu. Podle amerického ministerstva zdravotnictví už zemřeli čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

léky na dlani

"Všech osmapadesát infikovaných je z jednoho místa, horkého a vlhkého státu Louisianna, kde se lidé nemohou účinně bránit invazi nakažených komárů. Ti přenášejí virus z nemocných ptáků na lidi," informuje americký zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Nilská nemoc

"Čtyři oběti západonilského viru - tři starší muži a žena - jsou letos prvními oběťmi, ale Louisianna bije na poplach a žádá federální pomoc. Až pět miliónů dolarů by mělo být vynaloženo na účinné prostředky proti komárům. Když se virus poprvé objevil v roce 1999, zemřelo na nakažení i na druhotné komplikace na 22 lidí v newyorském Queensu".

Miroslav Konvalina také připomíná, že v současné době už je virus rozšířen v populaci tažných ptáků po celém východním pobřeží Spojených států.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme