Americkou Louisianu děsí nilská nemoc

Ve Spojených státech se šíří nebezpečný západonilský virus, kterým se nakazilo už několik desítek lidí. Virus přenosný ze zvířat na člověka může způsobit encefalitidu a meningitidu. Podle amerického ministerstva zdravotnictví už zemřeli čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

léky na dlani

"Všech osmapadesát infikovaných je z jednoho místa, horkého a vlhkého státu Louisianna, kde se lidé nemohou účinně bránit invazi nakažených komárů. Ti přenášejí virus z nemocných ptáků na lidi," informuje americký zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Nilská nemoc

"Čtyři oběti západonilského viru - tři starší muži a žena - jsou letos prvními oběťmi, ale Louisianna bije na poplach a žádá federální pomoc. Až pět miliónů dolarů by mělo být vynaloženo na účinné prostředky proti komárům. Když se virus poprvé objevil v roce 1999, zemřelo na nakažení i na druhotné komplikace na 22 lidí v newyorském Queensu".

Miroslav Konvalina také připomíná, že v současné době už je virus rozšířen v populaci tažných ptáků po celém východním pobřeží Spojených států.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme